جنبش حماس از خنثی سازی تلاش اسرائیل برای شنود خطوط ارتباطی غزه خبر داد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، روز شنبه(21 دی ماه)، جنبش حماس از خنثی سازی تلاش اسرائیل برای جاسازی تجهیزاتی با هدف شنود خطوط ارتباطی در غزه خبر داد. این تلاش اسرائیل در ماه نوامبر اتفاق افتاده و با شکست مواجه شده است.

شاخه ی نظامی حماس موسوم به گردان های قسام، نتایج یافته های عظیم خود در این خصوص را در جریان یک برنامه تلویزیونی به اطلاع مردم فلسطین رساند. ابوعبیده یکی از فرماندهان گردان های قسام در جریان این برنامه تلویزیونی گفت:"حماس، تلاش اسرائیل برای جاسازی تجهیزات جاسوسی در نوار غزه را ناکام گذاشت".

ابوعبیده افزوده است:"اسرائیل تجهیزات جاسوسی را از طریق یک گذرگاه تجاری در فاصله زمانی بین اکتبر و ژانویه وارد غزه کرده است. 15 عامل جاسوسی اسرائیل نیز در یک شب مه آلود از طریق حصار اطراف نوار غزه وارد این قلمرو شده اند. این افراد چند روز قبل از 11 نوامبر وارد غزه شده اند".

بنا بر اظهارات ابوعبیده، یک زن که با واحد جاسوسی اسرائیل در این عملیات همکاری داشته، بارها و بارها در پوشش یک سازمان بشردوستانه وارد غزه شده است. اعضای تیم جاسوسی اسرائیل، مدارک شناسایی جعلی ساکنان غزه و یک سازمان خیریه را به همراه داشته اند.