موج

خبرگزاری فرانسه از کشته شدن یک زن فلسطینی توسط سربازان اسرائیلی، در جریان درگیری های روز جمعه(21 دی ماه) معترضان فلسطینی و ارتش اسرائیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرده است که روز جمعه(21 دی ماه)، سربازان اسرائیلی یک زن فلسطینی را به شهادت رساندند.

این زن از ناحیه سر و در شرق غزه هدف قرار گرفته است. اسرائیل به این واقعه واکنشی نشان نداده اما اعلام کرده است که قریب به 12 هزار فلسطینی در نقاط مختلف و در جوار مرز اسرائیل تجمع کرده بودند. یکی از مقام های نظامی اسرائیل گفته است که تجمع کنندگان به سمت سربازان اسرائیل، ادوات انفجاری و نارنجک پرتاب می کرده اند.

بنا به گفته مقام های بیمارستانی، حداقل 14 فلسطینی دیگر در جریان درگیری ها مجروح شده اند. از زمان آغاز شدن اعتراضات مرزی فلسطینیان علیه اسرائیل در ماه مارس سال گذشته تاکنون، 241 فلسطینی جان خود را در غزه از دست داده اند. 2 سرباز اسرائیلی نیز در دوره مشابه کشته شده اند. یکی جان خود را با شلیک گلوله تک تیراندازان فلسطینی از دست داده و دیگری، در جریان شکست عملیات نیروهای ویژه اسرائیل در داخل غزه کشته شده است.   

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها