موج

ترامپ رکورد زد

تعطیلی 22 روزه دولت آمریکا موجب شده تا دولت ترامپ، رکورد دار تعطیلی در تاریخ دولت های ایالات متحده آمریکا شود.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از هافینگتن پست، 22 روز است که بخش هایی از دولت آمریکا در تعطیلی به سر می برند. امری که موجب شده طولانی ترین تعطیلی دولت در تاریخ آمریکا در دوره ی ترامپ اتفاق افتد.

تعطیلی طولانی مدت دولت موجب شده تا بسیاری از کارمندان و کارگران، حقوق و مزایای خود را دریافت نکنند. بسیاری از افرادِ متاثر از تعطیلی دولت، در حال جستجو برای یافتن شغل جدید هستند و یا از والدین خود درخواست پول می کنند. این تعطیلی موجب شده تا برخی از افراد و خانواده ها، مخارج و هزینه های مهمی همچون بهداشت و سلامت را به کلی کنار بگذارند.

یکی از شهروندان آمریکایی که مادر دو بچه نیز هست در گفتگو با هافینگتن پست اعلام کرده:"در حال حاضر از پس انداز خود استفاده می کنیم. اگر شرایط به همین منوال پیش رود من و همسرم باید از والدینمان درخواست کنیم تا اندکی پول به ما قرض دهند. بعضی روزها دوست دارم گریه کنم اما به خاطر بچه هایم مجبورم مثبت و خوش بین باشم".

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از کنگره این کشور درخواست کرده است تا 5.7 میلیارد دلار بودجه در اختیار او قرار دهد تا وی بتواند طرحش مبنی بر احداث دیوار مرزی با مکزیک را اجرایی کند. با این حال، دموکرات ها با این طرح مخالفت ورزیده و آن را پرهزینه و غیرمنطقی خطاب کرده اند. این امر موجب شده تا بخش هایی از دولت آمریکا تعطیل شوند و هزاران نفر از مردم این کشور تحت فشار اقتصادی قرار گیرند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها