موج

مقام های دفاعی ایالات متحده آمریکا از خروج ادوات غیر ضروری ارتش آمریکا از سوریه خبر داده اند. در این مرحله، نظامیان آمریکایی خاک سوریه را ترک نخواهند کرد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، روز جمعه(21 دی ماه)، مقام های دفاعی ایالات متحده اعلام کرده اند ارتش این کشور، خروج ادوات نظامی غیرضروری از سوریه را آغاز کرده است. با این حال، در این مرحله هنوز نظامیان از خاک سوریه خارج نمی شوند.

ماه قبل، رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ گفت:"گروه داعش در سوریه شکست خورده و نظامیان آمریکایی هرچه زودتر باید به کشور خود بازگردند". از زمان اعلام ترامپ، وی و همکارانش اظهارات مختلفی در مورد عقب نشینی نیروهای آمریکایی از سوریه مطرح کرده اند که این امر موجب ابهام در این قضیه شده است.

یکشنبه گذشته، جان بولتون مشاور امنیتی ملی ترامپ، شروطی را برای عقب نشینی نیروهای آمریکایی از سوریه تعیین کرد که این امر به معنای به تاخیر افتادن این طرح بود. مقام های پنتاگون گفته اند که آمریکا در این مرحله فقط ادوات نظامی غیرضروری خود را از سوریه خارج می سازد و هنوز نیروهای آمریکایی در خاک سوریه حضور خواهند داشت.

پنتاگون تاکید کرده است هیچ جدول زمانی برای خروج نیروهای نظامی خود از سوریه تعیین نخواهد کرد.  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها