موج

منابع نظامی یمن روز جمعه اعلام کردند: یک فروند پهپاد ارتش این کشور مواضع نیروهای سعودی را در جنوب عربستان بمباران کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از المسیره یمن، یک فروند پهپاد مدل «قاصف K2» مواضع نظامیان سعودی در منطقه عسیر واقع در جنوب عربستان را هدف قرار داد.
بنابراین گزارش، در حمله ارتش یمن شماری از نیروهای سعودی از جمله چند فرمانده این نیروها کشته یا زخمی شدند.
درحالی این حمله صورت گرفته است که روز گذشته (پنجشنبه) نیز در حمله پهپادی جنبش انصار الله به مراسمی در پایگاه هوایی العند در جنوب این کشور، چهار فرمانده نظامی وابسته به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن کشته شدند.
پیش تر جنبش انصارالله یمن اعلام کرده بود که در سال گذشته میلادی 28 بار به پایگاه نظامیان منصور هادی حمله کرده و تلفاتی را به این نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی وارد کرده است.
درهمین حال یگان توپخانه ارتتش یمن نیز مواضع نظامیان سعودی در جیزان عربستان را هدف قرار دادند که در این حملات شماری از این نیروها کشته یا زخمی شدند.
ائتلاف عربستان سعودی از ماه مارس 2015 (فروردین 1394) با حملات همه جانبه و با استفاده از سلاح های ساخت کشورهای غربی به یمن موجب کشته یا زخمی شدن هزاران یمنی و تخریب بخش های زیادی از مناطق مسکونی این کشور شده است.
این جنگ تاکنون بیش از 16 هزار کشته از خود برجای گذاشته و میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبرو کرده است، به گونه ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را 'بزرگ‌ ترین فاجعه انسانی' نامید.
شمار زیادی از این کشته ها را زنان و کودکان تشکیل می دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها