موج

مقام های تایوانی از برگزاری رزمایش های جدید با استفاده از تاکتیک های نوین در سال جاری، برای مقابله با هرگونه تهدید احتمالی از جانب چین خبر داده اند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، روز چهارشنبه(19 دی ماه) ارتش تایوان اعلام کرده است که در سال جدید، رزمایش های نظامی جدیدی برای مقابله با تهدید جدید رئیس جمهور چین مبنی بر استفاده از زور علیه تایپه برای به دست گیری کنترل این کشور، برگزار می کند.  

اگرچه ارتش تایوان به طور معمول رزمایش هایی را به طور سالانه برگزار می کند با این حال، رزمایش های سال جدید، بر اساس تاکتیک های نوین و با هدف تقویت هر چه بیشتر بنیه دفاعی کشور جهت مقابله با هر گونه تهدید احتمالی ناشی از تهاجم چین به تایوان برنامه ریزی شده اند. 

چین سال هاست که ادعای حاکمیت بر جزیره تایوان را مطرح می کند. تایوان در جریان جنگ داخلی 1949 چین، از سرزمین مادر جدا شد.

رئیس جمهور چین ژی جی پینگ در پیام 2 ژانویه خود به تایوان، تهدید به استفاده از زور علیه این جزیره را در صورت مداخلات قدرت های خارجی و به گفته ی وی شمار اندک جدائی طلبان تایوانی، مطرح کرد. اگرچه چین به طور مستقیم از آمریکا نام نبرد با این حال، ایالات متحده از جمله کشورهایی است که هم از نظر تسلیحاتی و هم سیاسی، پشتیبانی گسترده ای را از سیستم سیاسی تایوان انجام می دهد. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها