دونالد ترامپ در خطابه تلویزیونی خود خطاب به مردم آمریکا، بار دیگر بر تامین مالی طرح دیوار مرزی با مکزیک تاکید کرده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، روز سه شنبه(18 دی ماه)، دونالد ترامپ در جریان یک گفتگوی تلویزیونی، درخواست خود مبنی بر دریافت مبلغ 5.7 میلیارد دلار به منظور ساخت دیوار مرزی آمریکا با مکزیک را تکرار کرد. وی ساخت دیوار مرزی با مکزیک را موضوعی بسیار مهم تلقی کرد و گفت ورود غیرقانونی مهاجران از مرز مکزیک به داخل ایالات متحده، خسارات گسترده ای را به آمریکا و میلیون ها شهروند این کشور سبب می شود.

ترامپ در گفتگوی تلویزیونی روز سه شنبه خود که اولین خطابه وی خطاب به مردم آمریکا از سالن بیضی شکل کاخ سفید بود، کمتر بحث اعلام وضعیت فوق العاده از جانب خود برای ساخت دیواری مرزی را مطرح کرد و بیشتر به این نکته تاکید داشت که باید بودجه مبارزه با تجارت مواد مخدر در آمریکا که سالانه 500 میلیارد دلار است را کاهش داد و در دیگر بخش ها به ویژه پروژه احداث دیوار مرزی با مکزیک خرج کرد.

وی افزود:"بحران روز افزون انسانی و امنیتی در مرزهای جنوبی ما وجود دارد. ماموران گشت مرزی و گمرک ما، هر روز با هزاران مورد از مهاجران غیرقانونی مواجه هستند که قصد ورود به خاک ایالات متحده آمریکا را دارند. ما فضای کافی برای نگهداری از آن ها را در اختیار نداریم و راهی هم برای تشویق آن ها جهت بازگشت به کشورهایشان وجود ندارد. آمریکا با احترام، از میلیون ها مهاجر قانونی که به شکوفایی جامعه ما کمک می کنند و در پیشرفت کشور مشارکت دارند استقبال می کند با این حال، ملت آمریکا از مهاجرت غیرقانونی و کنترل نشده، آسیب می بیند".

وی در ادامه گفت:"بنا به درخواست دموکرات ها، نه دیوار بتنی بلکه مانع آهنی در مرزهای مشترکمان با مکزیک ایجاد خواهیم کرد. احداث این موانع، کاملا برای امنیت مرزی ما ضروری است".