موج

جبهه النصره طرح خود برای کنترل بر مسیری که شمال سوریه را به مرکز آن متصل می‌کند، اجرایی کرد

به گزارش خبرگزاری موج، گروه تروریستی جبهه النصره ، شاخه القاعده در سوریه پس از کنترل بر مناطقی در حومه غربی حلب ، به تازگی بر دو مسیری که گذرگاه باب الهوی هم‌مرز با ترکیه را به شهر حلب متصل می‌کند، کنترل یافته است. همچنین این گروه تروریستی برای نفوذ به شهر اریحا، آخرین پایگاه خارج از کنترل خود، نیروهایش را در مسیر حلب-لاذقیه و در اطراف معرة النعمان مستقر کرده است.

برخی منابع در اپوزیسیون سوریه نزدیک به جبهه ملی آزادسازی گفتند، جبهه النصره پس از گلوله‌باران حلب، بر الاتارب، در حومه غربی حلب واقع در مسیر بین‌المللی باب الهوی-حلب کنترل یافت.

این منابع فاش کردند، النصره برای جلوگیری از رسیدن نیروهای ارتش ملی به محل درگیری‌ها در غرب حلب، تمامی راه‌ها و گذرگاه‌هایی که حومه غربی حلب را به حومه شمالی آن متصل می‌کرد، مسدود کرد. گذرگاه‌های سمعان، الغزاویه و قطمه همچنان توسط النصره مسدود هستند و خبرهایی از انتقال تجهیزات و مهمات از طریق مسیر دیر بلوط واقع در جنوب غرب عفرین به غرب حلب منتشر شده است.

به گفته منابع مذکور، هیات تحریرالشام که ائتلافی از گروه‌های افراطی مختلف بوده و جبهه النصره اصلی‌ترین آنهاست، به شکل کامل کنترل منطقه خلع سلاح مورد توافق روسیه و ترکیه را به دست گرفته است، همچنین تحریرالشام در راستای کنترل کامل بر تمامی نقاط مسیر حلب-لاذقیه، نیروهای خود را در اطراف شهر اریحا در مسیر حلب-لاذقیه مستقر کرده و به شبه‌نظامیان دیگر گروه‌های مخالف ۴۸ ساعت برای خروج از روستاها و شهرهای منطقه جبل الزاویه مهلت داده است.

به نظر می‌رسد پس از آرامش نسبی چند ماه گذشته در حلب، با درگیری‌های شدید میان شبه‌نظامیان بومی و خارجی بار دیگر تنش به این شهر بازگشته‌ است.

توافقنامه‌ای که قرار بود میان رهبران گروه‌های شبه‌نظامی به عنوان بخشی از راه‌حل اختلافات به وجود آمده در پی درگیری‌های مسلحانه و کشته و زخمی شدن نیروهایی از هر دو طرف به امضا برسد، نیز شکست خورد.

شبه‌نظامیان "آل بری" مورد حمایت دیگر شبه‌نظامیان طوایف حلب از دو ماه قبل با هدف کنترل کامل بر این شهر، عملیات نظامی را علیه شبه‌نظامیان مستقر آغاز کرده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها