موج

روزنامه حریت ترکیه خبر داد:

روزنامه حریت ترکیه خبر داده است که مقام های ترک در دیدار با مقام های آمریکایی در روز سه شنبه(18 دی ماه)، از آن ها خواهند خواست تا پایگاه های نظامی خود در سوریه را یا تحویل آن ها دهد و یا کاملا نابود سازند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، مقام های ترکیه در دیدار امروز(سه شنبه 18 دی ماه) با مقام های آمریکایی از آن ها درخواست خواهد کرد که همزمان با خروج نیروهای خود از سوریه، یا پایگاه های خود در این کشور را تحویل ترکیه دهند و یا آن ها را کاملا تخریب کنند. جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا روز سه شنبه با همتای ترک خود ابراهیم کالین ملاقات می کند. این دیدار پس از آن انجام می شود که بولتون یکی از شروط عقب نشینی آمریکا از سوریه را موافقت ترکیه با حفاظت از و عدم درگیری با کردهای متحد آمریکا در سوریه عنوان کرده بود.کردهای سوری از نگاه دولت ترکیه، همچون دشمن امنیت ملی این کشور تحلیل می شوند.

رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ ماه گذشته اعلام کرد که 2000 نیروی نظامی آمریکا که در سوریه مستقر هستند را به کشور بازخواهد گرداند زیرا ماموریت آن ها که شکست داعش بوده با موفقیت خاتمه یافته است. این موضع ناگهانی وی، نگرانی هایی را در میان متحدان و مقام های آمریکایی برانگیخت و موجب استعفای جیمز متیس وزیر دفاع ایالات متحده شد.

یگان های مدافع خلق سوریه، در نبرد علیه داعش همواره یکی از متحدان نزدیک آمریکا بوده اند. این اتحاد از ابتدا موجب تنش در روابط آنکارا-واشنگتن شده است. ترکیه، یگان های مدافع خلق سوریه را دنباله رو حزب کارگران ترکیه پ ک ک می داند که قریب به سه دهه است موجب ناامنی در جنوب شرق این کشور می شوند. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها