موج

رهبر کره شمالی برای رایزنی با مقام های چینی وارد این کشور شد. این دیدار در راستای استراتژی "راه جدید" کره شمالی علیه ایالات متحده آمریکا ارزیابی می شود.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، رهبر کره شمالی "کیم جونگ اون" به دعوت "ژی جی پینگ" همتای چینی خود به چین سفر کرده است. این دیدار پس از آن انجام می شود که رهبر کره شمالی در اظهاراتی تهدید کرده بود که اگر آمریکا، به فشار و تحریم علیه کره شمالی خاتمه ندهد، این کشور "راه متفاوتی" را در پیش خواهد گرفت.

این دیدار که توسط رسانه های کره شمالی و چین هم تایید شده است، به احتمال زیاد منجر به دیدارهای هر چه بیشتر میان چین-کره شمالی و دور دوم گفتگوها با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به منظور پیگیری خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره، خواهد شد.  

"هری کازیانیس" مدیر مطالعات دفاعی در مرکز آمریکایی منافع ملی گفته است که: کیم جونگ اون سعی دارد از طریق رایزنی با مقام های چینی، این سیگنال را به آمریکایی ها بدهد که او انتخاب های دیگری هم غیر از آنچه واشینگتن و سئول پیشنهاد می کنند دارد.

به گفته رسانه دولتی کره شمالی، "ری سول جو" همسر کیم جونگ اون و مقام های ارشد کره شمالی از قبیل "کیم یونگ چُل" که مذاکره کننده ارشد کره شمالی است، رهبر این کشور را در سفر به کره جنوبی همراهی می کنند.

رسانه دولتی کره شمالی گزارش داده است که رهبر این کشور به گرمی مورد استقبال مقام های سیاسی، نظامی و دولتی چین قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها