موج

دستگاه قضایی ترکیه خبر داد:

دستگاه قضایی ترکیه از آغاز محاکمه عوامل دخیل در ترور سفیر روسیه در ترکیه در سال 2016، خبر داده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادگاه ترکیه، 28 فرد را که مظنون به دست داشتن در طرح ترور سفیر روسیه در ترکیه در سال 2016 هستند، محاکمه می کند. جلسه دادگاه این متهمان روز سه شنبه(18 دی ماه) برگزار خواهد شد.

آندری کارلوف 62 ساله(سفیر روسیه در ترکیه)، روز 19 دسامبر 2016، در جریان بازدید از یک نمایشگاه نقاشی در آنکارا، توسط یک مامور پلیس ترکیه به قتل رسید. صحنه ترور به وضوح توسط خبرنگاران حاضر در محل به ثبت رسیده است.

ضارب 22 ساله با نام مِولات مِرت آلتینتاس در جریان ترور، فریاد الله اکبر و "حلب را فراموش نکنید" سر می داده است. وی فریاد می زده: "آن ها که در وقایع سوریه نقش دارند، تقاص پس خواهند داد".

آلتینتاس، اندکی بعد توسط نیروهای امنیتی ترکیه کشته شد. دادستان ترکیه، 16 نفر را به "قتل عمد با انگیزه ایجاد وحشت" و 12 نفردیگر را هم به "عضویت در تیم و سازمان تروریستی" متهم کرده است. 13 نفر از این افراد، قبل از محاکمه در بازداشت به سر می برند و باقیمانده افراد، به طور غیابی محاکمه خواهند شد.

از میان افرادی که به طور غیابی محاکمه خواهند شد می توان به فتح الله گولن اشاره کرد که هم اکنون در آمریکاست و دولت ترکیه به رهبری رجب طیب اردوغان، وی را دشمن و عامل اصلی کودتای نافرجام ترکیه در سال 2016 می داند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها