موج

استاد حقوق دانشگاه هاروارد:

لاورنس لسینگ استاد حقوق دانشگاه هاروارد در اظهاراتی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را بحران واقعی این کشور دانسته است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از هافینگتن پست، لاورنس لسینگ، استاد حقوق دانشگاه هاروارد در اظهاراتی، گفته های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر توصیف وضعیت مهاجرتی در مرز مکزیک با عنوان "بحران" را رد کرد و گفت: عامل ایجاد وضعیت فوق العاده و بحرانی در کشور، خودِ دونالد ترامپ است.

پروفسور لسینگ در پاسخ به پرسشی در رابطه با تهدید ترامپ به منظور اعلام وضع فوق العاده در مرزهای جنوبی و ساخت دیوار مرزی با مکزیک بدون اخذ مجوز از کنگره اعلام کرد کرد:"صحبت های این مرد هیچ تناسبی با واقعیت ندارند". 

"ترامپ می گوید که ما با یک بحران ملی در کشور رو به رو هستیم و وضع فوق العاده ملی حاکم است. من با گفته های وی موافقم اما عامل و موضوع ایجاد وضع فوق العاده، خود ترامپ است. وضع فوق العاده و اورژانسی ما این است که رئیس جمهوری را داریم که قدرت را در راه مسوولانه آن بکار نمی گیرد".  

پروفسور لسینگ گفته است که ترامپ نمی تواند دیوار مرزی با مکزیک را بدون حمایت و پشتیبانی کنگره بسازد. وی در ادامه افزوده که:"اختیارات اعلام وضع فوق العاده ملی برای فردی مثل ترامپ نوشته نشده اند تا به وی برای انجام تمایلاتش قدرت دهند". 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها