موج

رئیس جمهور آمریکا گفت : عجله‌ای برای معرفی گزینه‌های دایمی برای برخی وزارتخانه ها ندارم.

به گزارش خبرگزاری موج، دونالد ترامپ به خبرنگاران گفت: من به نوعی موقت بودن مقامات را می‌پسندم این به من انعطاف پذیری بیشتری می‌دهد. آیا شما معنی آن را می‌فهمید؟ من موقت بودن را می‌پسندم. همچنین ترامپ از دیوید برنهارت وزیر کشور موقت دولتش و میک مالوانی رئیس دفتر موقت کاخ سفید به خاطر عملکردشان قدردانی کرد.

در هفته‌های اخیر کابینه دونالد ترامپ چندین تغییر را مشاهده کرد. علاوه بر برنهارت و مالوانی ، متیو ویتاکر به عنوان دادستان کل موقت و اندرو ویلر به عنوان مدیر موقت آژانس حفاظت محیط زیست و پاتریک شاناهان به عنوان وزیر دفاع موقت منصوب شده اند و جاناتان کوهن نیز سفیر موقت آمریکا در سازمان ملل شده است. از بین همه این سمت‌ها به جز رئیس دفتر مابقی باید از سوی سنا مورد تایید قرار بگیرند.

ترامپ اخیرا ویلر را به عنوان مدیر دایمی آژانس حفاظت محیط زیست و ویلیام بار را که قبلا دادستان کل بود به عنوان گزینه خود برای انتصاب مجددا در این سمت معرفی کرده است و در کنار این ها از هدر ناوئرت به عنوان گزینه خود برای سفیر آمریکا در سازمان ملل نام برده است.

ترامپ در پی اعلام استعفای رایان زینکه از وزارت کشور در ۱۵ دسامبر گفت که هفته بعد از آن گزینه جانشین را معرفی می‌کند اما تاکنون این کار را نکرده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین هنوز گزینه دایمی برای وزیر دفاع را نیز معرفی نکرده است. مالوانی به عنوان جانشین جان کلی رئیس دفتر موقت است و در عین حال به عنوان رئیس دفتر مدیریت و بودجه باقی می ماند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها