موج

بولتون خطاب به نتانیاهو:

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در دیدار با بنیامین نتانیاهو اعلام کرده است که بهترین دوره در روابط اسرائیل و آمریکا را در تاریخ شاهد هستیم. اسرائیل نیز سعی دارد از این فضا استفاده کرده و حاکمیت خود بر جولان اشغالی را تثبیت کند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از راشا تودی، رژیم صهیونیستی در شرایطی که آمریکا به شدت در حال تقویت روابط خود با این رژیم است سعی دارد تا از این فضا استفاده کند و شناسایی و مشروعیت بین المللی، برای حاکمیت خود بر ارتفاعات جولان اشغالی کسب کند.

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با بنیامین نتانیاهو گفته است"در حال حاضر شاهد بهترین روابط اسرائیل و آمریکا در طول تاریخ هستیم". وی در ادامه افزوده که واشنگتن مصمم است تا روابط خود با تل آویو را در بهترین حالت حفظ کند زیرا دو کشور به پیوندها و رهبری قدرتمند در شرایط سخت فعلی نیازمند هستند.

بولتون به نتانیاهو گفته است که آمریکا تمام تلاش خود را خواهد کرد تا امنیت اسرائیل و دیگر متحدان خود در منطقه را تضمین کند. در روزهای اخیر، مقام های آمریکایی بر شدت حمایت خود از اسرائیل افزوده اند. کمتر از یک هفته قبل، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در اظهارنظری گفته است که تعهد آمریکا به حفاظت از اسرائیل حتی با توجه به خروج آمریکا از سوریه، غیرقابل تغییر خواهند ماند.

اینگونه به نظر می رسد که اسرائیل، جو فعلی حاکم در روابط با آمریکا را بستری مناسب برای تثبیت ادعاهای حاکمیتی خود بر ارتفاعات جولان اشغالی می بیند. نتانیاهو در کنفرانس خبری مشترک با بولتون گفت:"ما هرگز ارتفاعات جولان را ترک نخواهیم کرد. بسیار مهم است که سایر کشورها نیز، حاکمیت اسرائیل بر این منطقه را به رسمیت بشناسند". وی در ادامه افزود که این موضوع را پیش از این با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز به بحث گذاشته است.    

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها