موج

گزارش ها حکایت از آن دارند که دستگاه قضای ترکیه، حکم بازداشت 100 سرباز ترک را به جرم ارتباط با شبکه فتح الله گولن صادر کرده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، قضات و دادستان های ترکیه دستور بازداشت 100 سرباز این کشور را به جرم ارتباط احتمالی با شبکه ی فتح الله گولن صادر کردند.

این دستگیری ها بواسطه ی تحقیقات مرتبط با ارتباطات تلفنی افراد مظنون با شبکه فتح الله گولن انجام می شود. بنا بر گزارش شبکه آناتولی ترکیه، دستگیری ها و تحقیقات ادامه دارند.

پلیس ترکیه از سال 2016 که کودتای نافرجام ترکیه اتفاق افتاد و دولت این کشور، فتح الله گولن، سیاستمدار در تبعید را مسوول آن دانست، بازداشت های گسترده ای را علیه مظنونین، به جرم ارتباط با شبکه فتح الله گولن انجام داده است. در جریان اقدامات پلیس، قریب به 250 نفر هم کشته شده اند. با این حال، گولن هرگونه ارتباط خود با آنچه دولت ترکیه ادعا می کند را رد کرده است.

قریب به 77 هزار نفر بر اثر اقدامات دستگاه قضایی ترکیه و پلیس به زندان انداخته شده و 150هزار نفر هم از پست ها و مشاغل خود در قالب کارمندان دولت، ارتش و سایر دستگاه ها، تعلیق و یا برکنار شده اند.   

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها