موج

قاضی دیوان عالی ونزوئلا به آمریکا گریخت .

به گزارش خبرگزاری موج، خروج کریستیان زرپا از ونزوئلا در شرایطی فرار کرد که فشارهای بین‌المللی علیه دولت نیکولاس مادورو ، رئیس‌جمهوری ونزوئلا افزایش یافته است. کریستیان زرپا، قاضی سابق دیوان عالی ونزوئلا در مصاحبه‌ای گفت: تصمیم گرفتم از ونزوئلا بروم تا دیگر از دولت نیکولاس مادورو حمایت نکنم. معتقدم که او لیاقت دور دوم ریاست جمهوری را ندارد چون این انتخابات آزاد و رقابتی نبود.  

دیوان عالی ونزوئلا در بیانیه‌ای خبر فرار این مقام را تایید کرد و گفت، از ماه نوامبر تحقیقاتی علیه او با موضوع آزار و اذیت جنسی یک زن در دفترش آغاز شده بود. زرپا سال‌ها یکی از متحدان اصلی مادورو در دیوان عالی بود و از زمان انتخاب مادورو در ۲۰۱۳ از حزب حاکم سوسیالیست در هر مناقشه حقوقی مهم طرفداری می‌کرد.

این قاضی جنجالی کسی است که در سال ۲۰۱۶ پس از شکست حزب سوسیالیست در انتخابات کنگره حکمی داد و دولت مادورو به استناد همان اکثر اختیارات کنگره تحت کنترل اپوزیسیون را لغو کرد.

این در حالی است که کریستیان زرپا در این مصاحبه دیوان عالی را به عنوان "ضمیمه قوه مجریه" توصیف کرد و گفت، قضات گهگاه به کاخ ریاست جمهوری خواسته می‌شدند تا دستورالعمل‌های اینکه چگونه در مورد پرونده‌های حساس رای بدهند، دریافت کنند.

کریستیان زرپا می‌گوید، برای اینکه بتواند به همراه خانواده‌اش به صورت امن از ونزوئلا خارج شود، از انتخابات مه ۲۰۱۸ مادورو انتقاد نکرده بود.

اظهارات زرپا بسیار شبیه سخنان الادیو آپونته، قاضی سابق ونزوئلایی است که سال ۲۰۱۲ به آمریکا گریخت و گفت، دولت هوگو چاوز فقید به صورت سیستماتیک در امور دادگاه دخالت می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها