موج

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو در آستانه برگزاری انتخابات این رژیم با چالشی بزرگ از جانب دستگاه قضایی مواجه شده است. احتمال دارد دادستان کل اسرائیل در جریان تحقیقات مرتبط با فساد، علیه نتانیاهو اعلام جرم کند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو در روزهای گذشته درگیر موضوعی بوده است که می تواند بزرگترین مانع وی در آستانه انتخابات این رژیم باشد. نهادهای قضایی اسرائیل در جریان تحقیقات مربوط به فساد، بر نخست وزیر اسرائیل متمرکز شده اند که این امر می تواند منجر به تعقیب قضایی وی شود.

در ویدئویی جنجالی که اواخر هفته گذشته در شبکه های اجتماعی منتشر شد، نتانیاهو هرگونه احتمال مبنی بر اقدام قضایی دادستان کل اسرائیل علیه خود قبل از انتخابات 9 آپریلِ این رژیم را را رد کرد.

شواهد حکایت از آن دارند که نتانیاهو، بخت برتر پیروزی در انتخابات است با این حال، تعقیب قضایی وی می تواند منجر به ریزش جدی در اردوگاه طرفداران وی شود. نتانیاهو نیز با توجه به این موضوع، از دادستان کل اسرائیل خواسته است تا اقدامات احتمالی خود علیه او را به تاخیر بیندازد. امری که با واکنش های منفی زیادی مواجه شده و عده ای، نتانیاهو را به انجام اقدامات خارج از حوزه صلاحیت وی محکوم کرده اند.

استدلال نتانیاهو در درخواستش از دادستان کل اسرائیل این بود است که وی نمی تواند قبل از انتخابات علیه وی اعلام جرم کند در حالی که نتیجه درستی یا غلط بودن ادعای وی بعد از انتخابات مشخص خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها