موج

هیاتی آمریکایی برای انجام گفتگو با مقام های چینی، با هدف خاتمه دادن به جنگ تجاری میان آمریکا و چین وارد پکن شد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، روز دوشنبه(17 دی ماه)، مذاکره کنندگان آمریکایی برای گفتگو با همتایان چینی خود به منظور رسیدن به راه حلی برای پایان بخشیدن به جنگ تجاری میان دو کشور وارد پکن شدند.

هیات آمریکایی به سرپرستی نماینده تجاری این کشور جفری گریش، هتل محل اقامت خود را بدون صحبت با خبرنگاران ترک کرده است.

رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ هفته گذشته، امیدها برای خاتمه دادن به بحران جنگ تجاری میان چین و آمریکا را که ماه ها ادامه داشته است تقویت کرد. در جریان جنگ تجاری میان دو کشور، چین و آمریکا بر 300 میلیارد دلار از کالاهای خود تعرفه وارداتی وضع کرده اند.

ترامپ روز جمعه(14 دی ماه) گفت:"من فکر می کنم که با چین توافق خواهیم کرد".

ترامپ در ادامه افزود:"مذاکرات گسترده ای با چینی ها در جریان است. "ژی جی پینگ" رئیس جمهور چین و من، عمیقا در فرآیند مذاکرات درگیر هستیم. ما در بالاترین سطح در حال رایزنی با یکدیگر هستیم و همه چیز هم به خوبی در حال پیشرفت است".

هیات تجاری آمریکایی که به چین اعزام شده است، نمایندگانی از وزارتخانه های خزانه داری، بازرگانی، کشاورزی و انرژی را شامل می شود.

این گفتگوها در شرایطی انجام می شوند که ترامپ و ژی جی پینگ، در مورد تعلیق برخی تعرفه های طراحی شده علیه تجارت با یکدیگر برای یک مدت سه ماهه به توافق رسیدند تا از این طریق، فضای مناسبی برای مذاکره کنندگان فراهم سازند و به مناقشه ای که اقتصاد جهانی را آشفته ساخته است خاتمه دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها