دونالد ترامپ در اظهار نظری با حمایت مجدد از پافشاری خود بر تامین مالی ساخت دیوار مرزی با مکزیک و تعطیلی دولت، تاکید کرده است که اغلب کارمندان آمریکایی که در نتیجه تعطیلی دولت بدون حقوق کار می کنند، دموکرات هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، تعطیلی بخش هایی از دولت آمریکا وارد سومین هفته خود شده است و دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در اظهار نظری مدعی شده که اکثر کارکنان فدرال که به مرخصی اجباری رفته یا بدون حقوق کار می‌کنند، دموکرات‌ هستند.

 دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری گفت: "برایم اهمیتی ندارد که اکثر کارکنانی که بدون حقوق مانده‌اند دموکرات‌ها هستند. مایلم تا به محض اینکه توافقی روی "امنیت مرزی قدرتمند" حاصل شد این تعطیلی متوقف شود. من در کاخ سفید آماده کار هستم، دموکرات‌ها کجایند؟"

بخشی از دولت آمریکا از ۲۲ دسامبر تعطیل شده و صدها هزار تن از کارکنان به مرخصی اجباری یا کار بدون حقوق مجبور شده اند. این تعطیلی حدود ۲۵ درصد دولت واشنگتن را تحت تاثیر قرار داده است. این تعطیلی در بحبوجه بن‌بستی میان کاخ سفید و قانونگذاران به وقوع پیوست. ترامپ برای ساخت دیوار مرزی در امتداد مرز آمریکا-مکزیک میلیاردها دلار بودجه درخواست دارد و قانونگذاران زیر بار آن نمی‌روند.

ترامپ جمعه با رهبران کنگره در کاخ سفید جلسه داشت و همچنین دستور تشکیل کار گروهی برای ادامه مذاکرات را داد. رئیس‌جمهوری آمریکا شنبه برای ساخت دیوار مرزی مورد نظرش درخواست ۵.۶ میلیارد دلار کرد. او همچنین تهدید کرد اگر بودجه مورد نیازش را دریافت نکند، بخش‌هایی از دولت‌ را تا سال‌ها تعطیل نگه می‌دارد.

این در حالی است که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و چارلز شومر، رهبر اقلیت سنا تاکید دارند با اختصاص هرگونه بودجه مازاد برای این دیوار موافقت نخواهند کرد. رئیس‌جمهوری آمریکا پیشتر هم در ماه دسامبر مدعی شده بود که اکثر کارکنان فدرال که تحت تاثیر تعطیلی قرار گرفتند جزو دموکرات‌ها هستند که این اظهار نظر موجب تحریک و واکنش قانونگذاران آمریکایی شد.