موج

مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل در موضوع یمن وارد صنعا پایتخت این کشور شد تا با مسوولان انصار الله راجع به آتش بس در بندر الحدیده گفتگو کند. وی رایزنی های خود در این باره را با سفر به ریاض و گفتگو با مقام های اسبق دولت یمن پی خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرستاده ویژه سازمان ملل در موضوع یمن، روز شنبه وارد صنعا پایتخت یمن شد تا با مقام های یمنی راجع به آتش بس در بندر الحدیده رایزنی کند.

"مارتین گریفیتس" قرار است در وهله ی اول در صنعا با مسوولان جنبش انصارالله دیدار داشته باشد و سپس به ریاض سفر کند و با مقام های اسبق دولت یمن که مخالفان انصارالله هستند رایزنی هایی را داشته باشد.

گریفیتس همچنین در صنعا با ژنرال بازنشسته ی آلمانی "پاتریک کامرت" که از سوی سازمان ملل به سرپرستی تیم نظارت بر آتش بس منصوب شده است دیدار خواهد داشت.

بازدید گریفیتس از یمن در شرایطی صورت می گیرد که آتش بس در بندر حدیده به طور رسمی برقرار شده است. اگرچه علی رغم آتش بس، گزارش هایی از درگیری میان گروه های رقیب در این شهر نیز گزارش شده است.     

مقام های دولت سابق یمن در نامه ای خطاب به سازمان ملل متحد، نیروهای جنبش انصار الله را به نقض آتش بس محکوم کرده اند حال آنکه، طرف مقابل نیز ائتلاف عربی را متهم کرده و مدعی است جنگنده های آن ها با پرواز بر فراز شهر الحدیده، آتش بس را زیر پا گذاشته اند.

سازمان ملل متحد امیدوار است تا طرف های درگیر را به یکدیگر نزدیک سازد و زمینه برای مذاکرات در ماه جاری در محلی که احتمالا کویت خواهد بود را فراهم سازد. این دیدار در راستای پیگیری نتایج مذاکرات صلح یمن در استکهلم خواهد بود که در دسامبر سال 2018 برگزار شده بود.  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها