موج

ژی جی پینگ رئیس جمهور چین در اظهاراتی از ارتش این کشور خواسته است تا خود را تقویت کند و برای مقابله با تهدیدات روزافزون علیه چین، در آماده باش باشد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، رئیس جمهور چین "ژی جی پینگ" روز جمعه گفته است، ارتش چین باید خود را متناسب با اوضاع و شرایط اضطراری تقویت کند و هر آنچه در توان دارد برای آمادگی نظامی خود انجام دهد.

چین به تقویت نیروهای نظامی خود برای برخوردِ موثر با مناقشات مرزی اش در دریای چین جنوبی و مقابله با آمریکا در موضوعاتی مثل تجارت و مساله ی تایوان، به شدت نیازمند است. رئیس جمهور چین در جریان جلسه ای با مقام های چینی اعلام کرده است که این کشور با خطرات روزافزونی مواجه است و نیروهای مسلح چین باید تا آنجا که امکان دارد بر قدرت خود بیفزایند تا امنیت و روند توسعه ی کشور تضمین شود.

ژی جی پینگ گفته است که نیروهای مسلح چین بایستی استراتژی های را برای عصر جدید و آمادگی هر چه بیشتر در میدان نبرد، طراحی کنند. وی افزوده است که ارتش چین باید به نحوی خود را آماده کند که بتواند خیلی زود به وقایع غیره منتظره پاسخ دهد و توانایی های مشترک عملیاتی خود را به روز کند.  

اظهارات رئیس جمهور چین در ادامه ی گفته های وی در روز چهارشنبه ارزیابی می شوند که گفته بود: چین حق استفاده از زور را برای الحاق تایوان به سرزمین مادر(چین) و مقابله با استقلال طلبی این کشور، برای خود محفوظ می داند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها