موج

ایران در ماه مارس سال جاری میلادی، ناوگانی از نیروی دریایی خود را عازم اقیانوس اطلس و حضور در جوار مرزهای ایالات متحده امریکا خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، نیروی دریایی ایران از ماه مارس سال جاری، کشتی های جنگی خود را روانه ی اقیانوس اطلس خواهد کرد. این اقدام ایران در راستای تلاش های این کشور برای افزایش برد عملیاتی اش و نفوذ به حیات خلوت ایالات متحده آمریکا ارزیابی شده است.

ایران، حضور ناوهای هواپیمابر آمریکایی در جوار مرزهای دریایی خود در خلیج فارس را تهدیدی علیه امنیت ملی اش قلمداد می کند و سعی دارد با برافراشتن پرچم خود در نزدیکی مرزهای آمریکا، با اقدامات این کشور مقابله به مثل کند.

معاون نیروی دریایی ایران گفته است که ناوگانی از این نیرو همزمان با آغاز سال نو شمسی(ماه مارس)، رهسپار اقیانوس اطلس خواهند شد.

امیر دریادار تورج حسنی مقدم جانشین فرمانده نیروی دریای ارتش ایران اعلام کرده است: "اقیانوس اطلس از ایران بسیار دور بوده و انتظار می رود ماموریت ناوگان ایرانی تا 5  ماه طول بکشد". وی اعلام کرده که ناوچه سهند که جدیدا ساخته شده است جزو ناوگان اعزامی ایران خواهد بود. ناوچه سهند دارای باند هلیکوپتر بوده و مجهز به تجهیزات ضد هوایی، ضد کشتی، موشک های سطح به سطح و سطح به هوا و همچنین تجهیزات جنگ الکترونیک است.

امیر حسنی همچنین افزود که ایران به زودی 2 یا 3 ناوچه را هم برای انجام ماموریت به ونزوئلا خواهد فرستاد.  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها