موج

وزیر خارجه آمریکا در هفته جاری به 8 کشور عربی سفر خواهد کرد تا راجع به ایران، سوریه و یمن، رایزنی هایی را با مقامات این کشورها داشته باشد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از عرب نیوز، وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو در هفته ی جاری به 8 کشور عربی سفر خواهد کرد تا با مقامات این کشورها راجع به مسائل امنیتی بحث و تبادل نظر داشته باشد. انتظار می رود که محوریت مباحث وزیر خارجه آمریکا در تور خاورمیانه اش معطوف به یمن، سوریه و ایران باشد.

پمپئو در اولین سفر خود به منطقه ی خاورمیانه پس از اعلام رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، به کشورهای اردن، مصر، بحرین، امارات متحده عربی، قطر، عربستان سعودی، عمان و کویت، سفر خواهد کرد.

فرستاده ی ویژه سازمان ملل متحد در موضوع یمن(مارتین گریفیتس) نیز روز شنبه برای پیگیری بیشتر تلاش ها برای خاتمه دادن به جنگ یمن، وارد صنعا خواهد شد. گریفیتس در صنعا با رهبران گروه انصارالله دیدار خواهد کرد و سپس به عربستان سعودی سفر می کند تا با منصور هادی مقام اسبق یمنی و از مخالفان گروه انصار الله دیدار داشته باشد.

سخنگوی مشاور امنیت ملی آمریکا جان بولتون نیز گفته است که بولتون از ترکیه و اسرائیل بازدید خواهید کرد. گفتگوهای بولتون، بر سوریه و چگونگی همکاری با متحدین آمریکا برای مقابله با داعش، حمایت از همکاران آمریکا در جنگ با داعش، و مقابله با ایران متمرکز خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها