موج

دونالد ترامپ به رهبر سابق عملیات آمریکا در افغانستان که ترامپ را فریب‌کار خوانده بود، حمله کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد، باراک اوباما، همتای پیشین او ژنرال استنلی مک‌کریستال ، رهبر سابق عملیات آمریکا در افغانستان را "مثل یک سگ" اخراج کرد.

ترامپ در توییتر خود نوشت: ژنرال مک‌کریستال از سوی اوباما مثل سگ اخراج شد. آخرین انتصاب او یک شکست کامل بود. او به احمق دهن‌گشاد معروف است. او عاشق هیلاری است!

این ژنرال بازنشسته در گفت‌وگو با شبکه ای‌بی‌سی به فریب‌کاری ترامپ اشاره کرده و گفته، اگر از او درخواست شود که با دولت ترامپ کار کند، این کار را نخواهد کرد.

مک‌کریستال در این گفت‌وگو اظهار کرد: برایم مهم است که برای افرادی کار کنم که به نظرم اساسا صادق هستند و واقعیت را تا جایی که از آن اطلاع دارند، منعکس می‌کنند. این ژنرال بازنشسته تصریح کرد: فکر نمی‌کنم او (ترامپ) واقعیت را بگوید.

مک‌کریستال پیش از این نیز از سیاست‌های ترامپ و اظهارات او انتقاد کرده است.

او تصمیم ترامپ برای اعزام نیرو به مرز جنوبی آمریکا با مکزیک را زیر سوال برده و درباره انتقادات ترامپ از فرماندهان نظامی سابق آمریکا ابراز نگرانی کرده است.

مک‌کریستال پیش از این عملکرد هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۱۶ را به عنوان وزیر امور خارجه تحسین کرده است.

او از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ رهبری نیروهای آمریکایی در افغانستان را بر عهده داشت. مک‌کریستال پس از انتشار انتقاداتش علیه جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا و دیگر مقامات آمریکایی در مجله رولینگ استون کناره‌گیری کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها