عقب نشینی احتمالی آمریکا از افغانستان و قدرت گیری روزافزون طالبان و داعش در افغانستان موجب شده تا مردم افغانستان نسبت به آینده کشورشان نگران باشند و انتظار خونریزی بیشتر در سال 2019 را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از اجیپت ایندیپندنت، پس از گذشت سال 2018 که در زمینه آشوب و خونریزی در صحنه ی افغانستان، رکورد دار محسوب می شود، حال، افغان ها با توجه به عقب نشینی احتمالی آمریکا از افغانستان و در پیش داشتن انتخابات ریاست جمهوریِ بالقوه جنجالی، باید انتظار خونریزی بیشتری را داشته باشند.

زمزه ها در واشنگتن مبنی بر عقب نشینی از افغانستان پیش از حصول توافق با طالبان موجب شده تا امید ها در این کشور جنگ زده برای خاتمه دادن به بحران 17 ساله ی افغانستان تضعیف شوند. بر اساس گزارش هایی که البته به تایید کاخ سفید نرسیده اند، افغانستان در سال 2018 از نظر خشونت از کشور سوریه هم پیشی گرفته است. مردم عادی در افغانستان در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه اعلام کرده اند که با توجه به عزم و اقدام طالبان و گروه داعش در حمله به نیروهای امنیتی و مردم عادی افغانستان، به آینده ی کشور خود چندان امیدوار نیستند.