دولت امارات، احمد منصور فعال اجتماعی اماراتی را به 10 سال حبس و پرداخت 10 میلیون درهم جریمه نقدی محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، در واکنش به این حکم سازمان عفو بین الملل، صدور حکم زندان برای احمد منصور، فعال اجتماعی اماراتی را شدیدا محکوم کرد. 
احمد القزوینی گزارشگر این شبکه افزود: دولت امارات در اقدامی که نشان از افزایش محدودیت ها علیه فعالان اجتماعی و حامیان حقوق بشر داشت، احمد منصور فعال مشهور اماراتی را به ده سال حبس و جریمه ده میلیون درهمی محکوم کرد. جرم او انتشار نظرات خود در شبکه های اجتماعی بود. احمد منصور به نشر اکاذیب، خبرهای نادرست، شایعه، نشر دیدگاه های طایفه گرایانه و فتنه انگیز، آسیب زدن به وحدت ملی و آرامش جامعه، خدشه دار کردن وجهه دولت و اهانت به جایگاه آن و تحریک دیگران به نافرمانی مدنی متهم شده است.
سازمان عفو بین المللی در بیانیه ای، این حکم را ضربه ای سخت به آزادی بیان در امارات عنوان کرد. 
لین معلوف مسئول منطقه ای عفو بین المللی اعلام کرد تعرض به منصور ، حقوق بشر را در امارات با خطر مواجه می کند و آنچه که باعث خدشه دار شدن وجهه امارات و بر هم خوردن انسجام جامعه خواهد شد بازداشت احمد منصور است نه انتقادات او. این سازمان همچنین آزادی فوری احمد منصور را خواستار شد.
گفتنی است احمد منصور از ماه مارس گذشته در بازداشت است و هنوز مکان بازداشت او مشخص نیست و تنها دو بار اجازه یافته است تا با خانواده اش ملاقات کند.