موج

رهبر حزب کارگر انگلیس در پیام سال نوی میلادی دولت ترزا می را متهم کرد که با ایجاد آشوب بریگزیت، کشور را به بحران کشانده است.

به گزارش خبرگزاری موج، رهبر حزب کارگر انگلیس گفت: تلاش‌های ترزا مِی برای گرفتن رای مثبت مجلس عوام در جلسه ماه آتی و اجرای توافق خروج، ناامید کردن تمام ساکنان کشورمان است.

جرمی کوربین گفت انگلیس مملو از استعدادی است که با این سیستم اقتصادی و حاکمیت محافظه‌کاران به باد رفته است.

کوربین همچنین در این پیام متعهد شد تا حزب کارگر با ایجاد جامعه‌ای که در آن استعداد همه نمایان شود، یک کشور گرفتار تفرقه را متحد سازد.

رهبر حزب کارگر انگلیس گفت: در سراسر بریتانیا استعدادهای بیشماری وجود دارد اما سیستمی مانع ما شده است که مدت‌هاست تنها در خدمت منافع تعداد معدودی است. اکنون هم محافظه‌کاران کشور را با آن بریگزیتی که ساخته‌اند گرفتار آشوب کامل کردند، تلاش دارند تا یک توافق بد را جلو ببرند و مردم سراسر بریتانیا را ناامید کرده‌اند؛ چه به ماندن رای داده باشند چه به رفتن.

این سیاستمدار انگلیسی تاکید کرد: هشت سال ناکامی زیان‌بار محافظه‌کاران کشوری گرفتار تفرقه برایمان گذاشته باقی است که جایی در آن میلیون‌ها تن برای تامین مایحتاج زندگی‌اشان تقلا می‌کنند؛ جایی که بسیاری از قادر به تامین هزینه مسکن نیستند و سالخوردگان عزتی که لایق آن هستند دریافت نمی‌کنند و بسیاری از مردم با حقوقی کمتر از حقشان کار می‌کنند و امنیت شغلی وجود ندارد.

کوربین افزود: نمی‌توان این وضع را ادامه داد. حزب کارگر آماده است تا یک تغییر رادیکال در بازسازی و تغییر کشورمان به وجود آورد. ما به یاری اندک قدرتمندان به پا خواهیم خواست تا این ثروتی که شما ایجاد می‌کنید به صورت منصفانه تقسیم شود نه اینکه گروهی از نخبگان ذی‌نفع آن را انباشته کنند. ما برای ایجاد جامعه‌ای تلاش می‌کنیم که استعداد همه نمایان شود. اینگونه است که می‌توانیم کشورمان را متحد کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها