موج

رئیس جمهوری ترکیه در پیام سال نوی میلادی گفت: ترکیه به خاک، تمامیت ارضی و حقوق هیچ کشوری چشم داشتی ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهوری ترکیه در پیام ویدیویی به مناسبت آغاز سال نوی میلادی ، گفت: تمام تلاش ما بر این است که ملت و برادران و خواهران ما در منطقه در امنیت و آرامش زندگی کنند. کشور ما مسبب مشکلات منطقه نیست.

وی ادامه‌ داد: واقعیت این است تا زمانی که مسائل منطقه حل نشوند، ترکیه نمی‌تواند صلح و آرامش و آینده خود را تضمین کند. بر این اساس ترکیه سیاست فعال و مبتنی بر دیپلماسی برای حل مسائل منطقه اتخاذ کرده است.

اردوغان اضافه کرد: ترکیه از همان ابتدای بحران سوریه رویکرد انسانی اتخاذ کرد و همواره در کنار مظلومان بود. ما برای برقراری ثبات در عراق نیز تلاش کرده‌ایم.

رئیس جمهوری ترکیه افزود: در حال‌ حاضر نزدیک به چهار میلیون پناهجو مهمان ما هستند. ترکیه با این رویکرد بشردوستانه‌ای که اتخاذ کرده است، به الگویی در جهان تبدیل شده است.

او در ادامه‌ اظهاراتش بار دیگر تاکید کرد که در مبارزه با تروریسم ترکیه به موفقیت‌های بزرگی دست یافته است و این مبارزه در سال جدید نیز ادامه‌ خواهد داشت.

اردوغان اظهار کرد، ترکیه عزم خود را در زمینه حمایت از حقوقش در قبرس، شرق مدیترانه و دریای اژه در سطح میدانی و سیاسی حفظ می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها