موج

روسیه تایید کرد:

کرملین، گزارش ها مبنی بر کنترل شهر منبج سوریه توسط ارتش این کشور را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، کاخ ریاست‌جمهوری روسیه امروز (شنبه) گزارش‌های منتشر شده درباره اینکه ارتش سوریه کنترل «منبج» را به دست گرفته، ‌تأیید کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری "اسپوتنیک"، "رجب طیب اردوغان" رئیس‌جمهور ترکیه روز گذشته (جمعه) این گزارش‌ها را رد کرده و آنها را نوعی «عملیات روانی» خوانده بود.

با این وجود، "دیمیتری پسکوف" سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران این اطلاعات را تأیید کرد و گفت که نیروهای ارتش سوریه توانسته‌اند کنترل شهر «منبج» را به دست بگیرند و این گزارش صحت دارد.

ارتش سوریه روز جمعه گفته بود که نیروهای نظامی این کشور پس از درخواست یگان‌های مدافع خلق (YPG) وارد شهر «منبج» شده و پرچم سوریه را در مرکز این شهر برافراشته‌اند.

ترکیه تهدید کرده بود که در روزهای آتی حمله به این شهر را با کمک نیروهای وابسته به خود در داخل سوریه، آغاز خواهد کرد. اعلام "دونالد ترامپ" برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و تنها گذاشتن کردهای سوریه در مقابل ترکیه، شهر منبج را در روزهای اخیر در حالت آماده‌باش و بحرانی قرار داده بود.

شهر منبج در شمال استان حلب و در نزدیکی مرز ترکیه واقع شده است. ساکنین این شهر را کردها و عرب‌ها تشکیل می‌دهند. این شهر در مرداد سال 95 به دست یگان‌های مدافع خلق (YPG) از اشغال داعش خارج شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها