موج

ترامپ:

رئیس‌ جمهور آمریکا گفت: نیروهای آمریکایی در عراق باقی می‌مانند تا فعالیت‌های ایران را زیر نظر داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج، دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور آمریکا در جریان سفر غیرمنتظره خود به عراق گفت: نیروهای آمریکایی در عراق باقی می‌مانند تا فعالیت‌های ایران را زیر نظر داشته باشند.

وی که در جمع نظامیان آمریکایی در پایگاه عین‌الاسد در استان الانبار سخنرانی می‌کرد، با تاکید بر ادامه حضور نیروهای آمریکا در عراق گفت: «نیروهای آمریکایی از سوریه عقب‌نشینی می‌کنند اما ما حضور خود را در عراق حفظ خواهیم کرد تا ضمن حفاظت از منافع آمریکا از ظهور مجدد داعش جلوگیری کنیم و همچنین، ایران را هم تحت نظر داشته باشیم. ما [همه چیز] را تحت نظر خواهیم داشت.»

دونالد ترامپ همچنین در این سخنرانی بدون اشاره به نقش آشکار ایران و عراق در شکست گروه تروریستی داعش گفت: «وقتی من رئیس‌جمهور شدم، داعش بر عراق مسلط بود اما اکنون تنها چند نقطه کوچک قرمز (اشاره به مناطق تحت سیطره داعش) برروی نقشه وجود دارد!»

وی در ادامه‌ی اظهارات مبالغه‌آمیز خود برای روحیه دادن به نظامیان آمریکایی بار دیگر به بزرگنمایی توان نظامی آمریکا پرداخت و گفت: «هیچ دشمنی برروی زمین از نظر قدرت با ما برابری نمی‌کند. هیچکس از نظر تجهیزات نظامی حتی به ما نزدیک هم نیست. ما پیشرفته‌ترین تجیهزات نظامی را در جهان می‌سازیم: پیشرفته‌ترین موشک‌ها، پیشرفته‌ترین ناوها، پیشرفته‌ترین جنگنده‌ها و پیشرفته‌ترین از هر چیزی که نام آن را به زبان بیاورید.»

گفتنی است بازدید سرزده رئیس‌جمهور آمریکا از پایگاه نظامیان آمریکایی در عراق با واکنش‌های منفی گسترده‌ای از سوی گروه‌های سیاسی عراق مواجه شده و تمامی آنها به صورت متفق‌القول، این سفر را به دلیل اینکه بدون اعلام قبلی انجام شده، نقض حاکمیت ملی عراق دانسته‌اند. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها