شرکت امنیتی بلک واتر با چاپ تبلیغاتی با عنوان "ما می آییم" خبرساز شده است. این پیام، نگرانی ها را به ویژه در مورد اینکه شاید ترامپ بخواهد جنگ در خاورمیانه را خصوصی کند افزایش داده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از راشا تودی، اخیرا شرکت امنیتی بلک واتر که از جمله شرکت های خصوصی امنیتی در آمریکاست و طی سال های اخیر جنجال های زیادی به پا کرده است، با چاپ تبلیغاتی با عنوان "ما می آییم" به از سرگیری فعالیت هایش اشاره کرده است. امری که موجب افزایش نگرانی ها مبنی بر تلاش ترامپ برای خصوصی سازی جنگ در خاورمیانه شده است. 

ظهور مجدد شرکت بدنام بلک‌واتر در بازار مقاطعه‌کاران نظامی موجب شده است تا تحلیلگران عمیق‌تر به نیت آمریکا در خروج از جنگ‌ها در خاورمیانه بنگرند. این شرکت بعد از رسوایی‌ها متعدد و تغییر نام‌های بسیار اکنون تحت عنوان "آکادمی" شناخته می‌شود. این تبلیغ که پس از استعفای جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا منتشر شد،‌ نگرانی‌ درباره نیات دونالد ترامپ مبنی بر خصوصی‌سازی جنگ‌های کنونی در افغانستان و سوریه را تقویت کرده است.

اصلی‌ترین حامی ایده خصوصی‌سازی جنگ آمریکا در خاورمیانه اریک پرینس، رئیس سابق بلک‌واتر است. این جمهوری‌خواه دیرینه در سال ۲۰۱۰ این شرکت را فروخت اما ارتباط با ترامپ را حفظ کرد و ظاهرا تلاش کرده است تا برای حلقه داخلی خودش برای جایگزینی حضور نظامی آمریکا در این منطقه با مزدوران لابی کند. ماتیس که در جنگ خلیج‌فارس، افغانستان و عراق حضور داشت، قاطعانه با این ایده مخالفت کرده بود.

مایکل مالوف،‌ تحلیلگر امنیتی سابق پنتاگون می‌گوید: با رفتن متیس اکنون امکان دارد که ترامپ دوباره پیشنهاد اریک پرینس را مورد ارزیابی قرار دهد. اینکه انتقال جنگ‌های آمریکا به بخش خصوصی اثر مثبتی دارد یا خیر باید منتظر بود و دید. اکنون طرح سه مقاطعه‌کار نظامی به جای یک سرباز آمریکایی در سوریه و افغانستان دستاورد چندانی نداشته است. اریک پرینس بسیار به ترامپ نزدیک است. او باید نیرویی بسیار ضربتی بیاورد و این هزینه‌بر است و قرار است که دولت آمریکا پول اریک پرینس را بدهد.

احتمال بازگشت بلک‌واتر موجب نگرانی آن دسته از مردم آمریکا شده است که قتل وحشیانه ۱۴ غیرنظامی عراقی توسط نیروهای این شرکت را در سال ۲۰۰۷ در بغداد به یاد می‌آورند. مدیا بنجامین، از فعالان سیاسی می‌گوید: گمان نمی‌کنم افکار عمومی آمریکا از شرکتی که جرایم بسیاری در گذشته مرتکب شده باشد حمایت کند. اریک پرینس و مزدورانش با تداوم جنگ‌ها پول درمی‌آورند نه با خاتمه ی آن ها.