ترامپ در پیام خود برای سربازان آمریکایی در سراسر جهان، تاکید کرد که تمام آمریکا قدردان آنها خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج ، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در یک ویدئو کنفرانس از سربازان آمریکایی بابت خدماتی که ارائه کرده و جان‌هایی که در این راه داده‌اند، قدردانی کرد.

ترامپ خطاب به نیروهای زمینی، دریای، هوایی،‌ تفنگداران ویژه و گارد ساحلی مستقر در گوآم، بحرین، قطر و آلاسکا گفت: می‌خواهم بدانید که همه خانواده آمریکا تا ابد قدردان شما خواهند بود.

وی همچنین در این صحبت‌ها به سایر کشورها برای پرداخت هزینه‌های بیشتر امور دفاعی خود اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر، ما پلیس جهان هستیم و برای آن هزینه پرداخت می‌کنیم. ما این کار را انجام می‌دهیم اما دیگر کشورها هم باید به ما کمک کنند.

رئیس جمهوری آمریکا پس از آن سوالات از سوی رسانه‌ها را که به ویژه درباره ساخت دیوار مرزی با مکزیک بود و همچنین روز چهارم تعطیلی دولت پاسخ داد.

صحبت‌های ترامپ در روز شکرگذاری برای فرماندهان نظامی آمریکا مستقر در خارج از کشور بخاطر سیاسی بودن، مورد انتقاد شدید قرار گرفت. وی در آن صحبت‌ها علیه خطرات از سوی کاروانی از مهاجران آمریکای لاتین که به دنبال پناهندگی در آمریکا هستند، اشاره کرده بود.

ترامپ همچنین بابت عدم ملاقات با سربازان در مناطق جنگی مورد انتقاد قرار داد؛ البته او در نوامبر گفته که به زودی این کار را انجام می‌دهد.