دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی از استیون منوشین وزیر خزانه داری خود تمجید کرد اما از فدرال رزرو و به ویژه رئیس آن یعنی جروم پاول به دلیل بالا بردن سریع نرخ های بهره، شدیدا انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج به نقل از رویترز، روز سه شنبه رئیس جمهوری آمریکا دونالد ترامپ در بحبوحه ی نگرانی ها راجع به احتمال تضعیف اقتصادی آمریکا و سقوط بازار بورس، از وزیر خزانه داری خود استیون منوشین تمجید و اعلام کرد به او اعتماد کامل دارد با این حال وی از فدرال رزرو به دلیل آنچه بالابردن سریع نرخ های بهره عنوان شده انتقاد  کرد.

ترامپ در پاسخ به پرسش خبرنگاری که از وی پرسیده بود آیا به منوشین اعتماد دارد یا خیر گفت: " بله کاملا، منوشین فردی مستعد و بسیار باهوش است". این اظهارات پس از آن بیان شدند که منوشین روز دوشنبه نشستی  با فعالان اقتصادی به منظور بحث راجع به روند نزولی بازار بورس برگزار کرده بود. نشستی که بیش از آنکه در بازارها ایجاد اعتماد کند، آن ها را تکان داد. هر سه بازار عمده ی سهام ایالات متحده ی آمریکا پیش از شروع تعطیلات کریسمس با 2 درصد سقوط به کار خود خاتمه دادند.  

بازارهای سهام آمریکا در روزهای اخیر متاثر از نگرانی ها راجع به تضعیف احتمالی اقتصادی آمریکا، به شدت روند نزولی به خود گرفته اند. ترامپ عمده انتقادهای خود از این جریان را متوجه فدرال رزرو کرده و به صراحت از رئیس این نهاد که منصوب خود اوست یعنی جروم پاول انتقاد می کند.

ترامپ می گوید: فدرال رزرو نرخ های بهره را به این دلیل که فکر می کند وضعیت اقتصاد خیلی خوب است، خیلی سریع بالا می برد اما من فکر می کنم که آن ها خیلی زود خواهند فهمید چه اشتباهی کرده اند.

بر اساس گزارش های خبری، ترامپ در آستانه ی اخراج کردن پاول است و حتی در آگوست به خبرگزاری رویترز اعلام کرده که از رئیس فدرال رزرو چندان راضی نیست.

ترامپ روز دوشنبه در توئیتی اعلام کرد که "تنها مشکل اقتصاد آمریکا در شرایط فعلی، فدرال رزرو است".