وزارت امور خارجه چین اعلام کرد، با همتای روسی خود برای مذاکره درمورد مسائل شبه جزیره کره و خلع سلاح هسته ای کره شمالی، در پکن دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری موج ، هر دو طرف در پکن، نظرات خود را درباره شرایط منطقه و روند دستیابی به حل و فصل سیاسی در مسائله مربوط به شبه جزیره کره عنوان کردند.

در ماه اکتبر سال جاری میلادی «کنگ شوآنیو» و «ایگور مرگولوف» معاونین وزرای خارجه چین و روسیه با «چویی سون هوی» همتای کره شمالی خود در مسکو دیدار کردند تا موقعیت خود را در مذاکرات هسته ای کره شمالی با آمریکا مشخص کنند.

در این جلسه هر سه طرف به این نتیجه رسیدند که ایالات متحده باید اقدامات مربوطه در راستای کاهش تحریم ها علیه کره شمالی انجام دهد و به پیونگ یانگ اجازه دهد تا آزمایشات موشکی خود را به حالت تعلیق درآورده و سایت های هسته ای خود را تخریب کند.

دیپلمات های چین و روسیه در آخرین دیدار خود تصریح کردند، تحریم ها علیه کره شمالی باید کاهش یابد تا زمینه تسهیل پیشرفت در مذاکرات هسته ای این کشور فراهم شود.

'کیم جونگ اون'، رهبر کره شمالی که پس از دیدار ماه ژوئن با 'دونالد ترامپ'، رئیس جمهوری آمریکا، و توافق دوجانبه بر سر خلع سلاح هسته ای، به لغو برخی تحریم های این کشور امیدوار شده بود. اما آمریکا همچنان به اعمال این تحریم ها ادامه می دهد و این موضوع باعث لبریز شدن صبر کره شمالی شده است. از طرفی نیز ترامپ پیشتر اعلام کرده بود که هیچ عجله ای برای مذاکره با دولت پیونگ یانگ ندارد.