دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که این پیشروی به دنبال فرار تعداد زیادی از عناصر داعش از مناطق شرقی سوریه در دیرالزور صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج ، دیده‌بان حقوق بشر سوریه از پیشروی نیروهای کرد در آخرین منطقه تحت کنترل داعش خبر داد.

هدف نیروهای سوریه دموکراتیک مورد حمایت ائتلاف بین‌المللی ضد داعش از این عملیات بیرون کردن داعش از آخرین منطقه تحت کنترل خود در کرانه شرقی رود فرات در استان دیرالزور است.

در همین راستا، رامی عبدالرحمان، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز ضمن تایید این خبر گفت که نیروهای سوریه دموکراتیک در حال حاضر در مناطق مختلف ازجمله در اطراف روستاهای "الشعفه" و "السوسه" با عناصر داعش درگیر بوده و کنترل روستای دیگری را نیز به دست گرفته‌اند.

این پیشروی درحالی صورت گرفته که اخیرا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد قصد خارج کردن نیروهای خود از خاک سوریه را دارد.

عبدالرحمان افزود: نبرد با داعش به سود نیروهای سوریه دموکراتیک پیش می‌رود و اینگونه به نظر می‌رسد که این گروه تروریستی به زودی فرو خواهد پاشید و مانع اصلی برای پیشروی نیروهای کرد و هم‌پیمانان آن مین‌هایی است که عناصر داعش در مسیر آنها کاشته‌اند.

از سوی دیگر، کینو گابریل، سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک روز گذشته اعلام کرد که این نیروها طی روزهای گذشته از چند حمله عناصر داعش در محورهای مختلف پیشگیری کرده‌اند.