موج

عضو جنبش اعتراضی جلیقه‌ قرمزهای تونس:

یکی از فعالان تونس و عضو جنبش اعتراضی جلیقه‌ قرمزهای این کشور گفت: ما فعالیت خود را از جلیقه زردهای فرانسه الهام گرفته‌ایم و سعی کردیم که این جنبش را با توجه به خواسته‌ها و صلاحیت‌های کشور تونسی کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، ریاض جراد، یکی از فعالان تونس و عضو جنبش اعتراضی جلیقه‌ قرمزهای این کشور با بیان اینکه ما فعالیت خود را از جلیقه زردهای فرانسه الهام گرفته‌ایم و سعی کردیم که این جنبش را با توجه به خواسته‌ها و صلاحیت‌های کشور تونسی کنیم، اظهار کرد: این جنبش، جنبشی باز به روی همه تونسی‌ها است و خواسته‌هایی مربوط به توسعه، بهبود شرایط زندگی و مقابله با گرانی و افزایش قیمت‌ها دارد.

نجیب الدزیری، یک فعال تونسی دیگر و عضو جنبش جلیقه قرمزها نیز گفت: ما می‌خواهیم مسؤولیت را بر عهده شما (طبقه سیاسی تونس) بگذاریم. ملت تونس فریاد می‌زنند که ما می‌خواهیم به خاطر فرزندانمان آرزو کنیم، ما دست بسته و بیکار نخواهیم نشست.

وی تصریح کرد: همانطور که جلیقه زردها ۵۰ خواسته را مطرح کردند ما نیز ۲۲ خواسته اجتماعی و اقتصادی تعیین کرده‌ایم. اندیشه تشکیل جلیقه قرمزها از نمونه زرد فرانسوی آن الهام گرفته شده است. ما ملت تونس را به برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز و علیه آشوب و تخریب فرا می‌خوانیم.

خواسته‌های این جنبش شامل بهبود وضعیت زندگی، ایجاد اصلاحات فوردی در بخش‌های بهداشت، آموزش و حمل و نقل عمومی، بهبود وضعیت دستمزد و مستمری بازنشستگی، تعمیر و حفاظت از جاده‌ها و زیرساخت‌ها و همچنین مجازات مفسدین می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها