یگان پدافندی ارتش یمن پهپاد ائتلاف سعودی را عصر دیروز شناسایی و مورد هدف قرار داد. حملات ائتلاف سعودی به یمن به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی همچنان ادامه دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری موج، یک فروند پهپاد ائتلاف سعودی توسط یگان پدافندی ارتش یمن و انصارالله در جازان، واقع در جنوب عربستان منهدم شد.

یک منبع نظامی به شبکه المسیره گزارش داده که یگان پدافندی ارتش یمن پهپاد ائتلاف سعودی را عصر دیروز شناسایی و مورد هدف قرار داد.

یگان پدافندی ارتش یمن و انصارالله همچنین از ابتدای ماه جاری میلادی تاکنون، سه فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را در ساحل غربی هدف قرار داده است.

ائتلاف متجاوز سعودی 1350 روز است که یمن را از هوا و زمین و دریا هدف حملات خود قرار داده و این کشور را تحت محاصره همه جانبه خود قرار داده است.

گفت‌وگوهای صلح یمن در سوئد نیز دیروز پنجشنبه پس از یک هفته رایزنی بین طرف‌های یمنی به پایان رسید و قرار شد بر اساس توافق به دست آمده در برخی از مناطق یمن از جمله الحدیده، آتش بس شود.

حملات ائتلاف سعودی به یمن به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن، از فرودین ماه ۱۳۹۴ آغاز شد و موجب کشته و زخمی شدن هزاران نفر از مردم این کشور شده است.