جنایات وحشیانه جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا در سوریه و پرواز غیرقانونی بر فراز سوریه و علیه غیرنظامیان بی‌گناه سوریه ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، وزارت خارجه سوریه در دو نامه جداگانه برای دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت اعلام کرد: جنایات وحشیانه جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا در سوریه و پرواز غیرقانونی بر فراز سوریه و علیه غیرنظامیان بی‌گناه سوریه ادامه دارد و این ائتلاف در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۱۸ مرتکب کشتار جدیدی در روستای الشعفه در حومه دیر الزور شده و در آنجا خانه‌های مردم و دارایی‌های غیرنظامیان را بمباران شد.

طبق گزارش وزارت خارجه سوریه، این حمله موجب کشته شدن بیش از ۳۰ غیرنظامی که بیشتر آنان زنان و کودکان بودند، شد و احتمال افزایش آمار قربانی‌ها به دلیل میزان بالای ویرانی‌ها وجود دارد.

دمشق این کشتارها را جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت خوانده  و تاکید کرد، سکوت کشورها و نهادهای بین‌المللی در برابر این حملات نشان می‌دهد که این کشورها تا چه حدی دورو و اهل نفاق هستند.

وزارت خارجه سوریه در ادامه تاکید کرد، این حملات دوباره برای تکمیل عملیات علیه حاکمیت، وحدت و تمامیت ارضی سوریه انجام می شود و همسو با حملات مکرر اسرائیل  که آخرین آنها در تاریخ ۲۹ نوامبر ۲۰۱۸ علیه منطقه الکسوه واقع در جنوب دمشق انجام شد و نشانه دیگری از حمایت اسرائیل از گروه‌های تروریستی و تلاش برای طولانی کردن بحران در سوریه است.

دمشق در این دو نامه اقدام فوری شورای امنیت و کشورهای عضو سازمان ملل را برای توقف این حملات، محکومیت آنها، در پیش گرفتن مسئولیت بین‌المللی توقف نقض قوانین بین‌المللی، عمل به وظایف در حفظ صلح و امنیت جهانی و نیز اعمال حاکمیت قانون در سطح بین‌المللی خواستار شده است.