پس از اتفاقات مربوط به قتل جمال خاشقجی بسیاری از اعضای خاندان پادشاهی در تلاش هستند تا مانع ادشاه شدن محمد بن سلمان ولیعهد عربستان شوند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از العالم، منابع آگاه در خاندان سلطنتی عربستان فاش کردند که بسیاری از اعضای خاندان پادشاهی به دنبال وقایع و تحولات مربوط به قتل جمال خاشقجی در کنسولگری این کشور در استانبول، به دنبال جلوگیری از پادشاه شدن محمد بن سلمان ولیعهد عربستان هستند.

این منابع گفتند که ده ها شاهزاده و پسر عمو از خاندان آل سعود به دنبال تغییراتی در مسیر جانشینی پادشاه عربستان هستند اما تا زمانی که وی زنده است اقدام خاصی صورت نمی‌دهند.

بر اساس این گزارش، اعضای خاندان پادشاهی به این نتیجه رسیده‌اند که ملک سلمان هیچوقت از تصمیم خود در زمینه ولیعهدی بن سلمان عقب نشینی نخواهد کرد.

به نوشته رویترز به نقل از همین منابع نزدیک به دربار سعودی، شاهزاده‌ها و پسرعموها در حال بحث در زمینه امکان جانشینی شاهزاده «احمد بن عبدالعزیز» ۷۶ ساله، برادر کوچکتر ملک سلمان و عموی محمد بن سلمان بعد از مرگ پادشاه کنونی هستند و معتقدند وی می تواند تاج و تخت را در اختیار بگیرد.

این منابع می‌گویند که احمد بن عبدالعزیز که برادر تنی ملک سلمان است مورد حمایت کامل اعضای خاندان پادشاهی، مقامات اطلاعاتی و برخی قدرتهای غربی قرار دارد.

براساس گزارش رسانه‌ها، احمد بن عبدالعزیز اکتبر گذشته پس از دریافت تضمین های امنیتی از سوی آمریکا و انگلیس در خصوص آسیب ندیدن از سوی محمد بن سلمان به عربستان بازگشته است.

به دنبال قتل جمال خاشقجی که مقامات اطلاعاتی ترکیه می‌گویند به دستور محمد بن سلمان انجام شده است مشروعیت وی در عرصه داخلی و بین المللی دچار خدشه‌ای عمیق شده است.