به گفته وزیر دفاع ترکیه ، سعودی‌ها بخشی از جسد تکه تکه شده جمال خاشقجی را به خارج از ترکیه منتقل کرده‌اند.

 به گزارش خبرگزاری موج ، وزیر دفاع ترکیه  عصر شنبه از احتمال انتقال جسد تکه تکه شده «جمال خاشقجی» روزنامه نگار منتقد رژیم آل سعود با چمدان به خارج از ترکیه خبر داد.

  به گزارش «سی .ان .ان. ترک» «حلوسی آکار» وزیر دفاع ترکیه که برای شرکت در نشستی به کانادا رفته  گفت که قاتلان خاقجی احتملا جسد تکه تکه او را با چمدان از ترکیه بیرون برده‌اند.

 وی در این باره توضیح داد: «یک احتمال این است که آن‌ها سه تا چهار ساعت پس از انجام قتل، کشور را ترک کردند. آن‌ها ممکن است به دلیل مصونیت دیپلماتیک ، جسد خاشقجی را در داخل چمدان بدون هیچ مشکلی از کشور خارج کرده باشند.»

دادستان کل سعودی نیز پنج شنبه گذشته اعلام کرد که جسدخاشقجی بعد از تکه تکه شدن از ساختمان کنسولگری این کشور در آنکارا خارج شده است.

با گذشت یک ماه از این  ماجرا ترکیه تلاش می‌کند با  فشار بر ولی‌عهد عربستان زوایای بیشتری از این ماجرا را برملا کرده و به ریاض لطمه بزند.

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار معروف سعودی که اخیرا مقیم آمریکا شده بود و از سیاست‌های سران سعودی از جمله ولی‌عهد انتقاد می‌کرد، بیش از یک ماه پیش در حین مراجعه به کنسولگری سعودی در استانبول جهت انجام برخی کارهای اداری ناپدید شد.

تحقیقات انجام یافته از سوی ترکیه در این ارتباط نشان داد که خاشقجی به دستور مقامات ارشد سعودی به قتل رسیده و جسد آن قطعه قطعه شده است.