آتش سوزی کالیفرنیا 9 روز پیش آغاز شد و همچنان ادامه دارد و تا این لحظه 71 کشته و بیش از هزار مفقود در پی داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از بی‌بی‌سی، مقامات رسمی ایالت کالیفرنیای آمریکا شمار افراد مفقود الاثر در آتش‌سوزی کالیفرنیا را بیش از 1000 نفر اعلام کردند حال آنکه تازه‌ترین آمار از تعداد کشته‌شدگان نیز بالغ بر 71 نفر است.

شمار قربانیان آتش‌سوزی هر روز افزایش می‌یابد و لیستی که از تعداد مفقودین و کشته‌شدگان ارائه می‌شود؛ متغیر است.

این درحالی است که با توجه به افزایش تعداد مفقود الاثرها از 631 نفر به هزار و 11 نفر در عرض 24 ساعت، احتمال بی‌دقتی یا تکرار اسامی وجود دارد.

حریق که حدود 9 روز پیش آغاز شد، 57 هزار هکتار از جمله بخش بزرگی از شهر «پارادایس» که محل سکونت 27 هزار نفر است را ویران کرده است.

از آتش سوزی موسوم به «کمپ فایر» در جنگل‌های کالیفرنیا، به عنوان مخرب ترین و مهلک ترین آتش سوزی در تاریخ این ایالت نام برده می شود .

حدود 12هزار ساختمان در این آتش سوزی از بین رفته اند .

همچنین آتش سوزی‌های دیگری هم اکنون در این ایالت جریان دارد و مقام ها در یک کنفرانس خبری در روز چهارشنبه هشدار دادند که خطر بروز آتش سوزی‌های تازه زیاد است .

جمعیت 40 میلیونی این ایالت هم از دلایل بالا بودن آمار کشته ها است. این رقم تقریبا دو برابر جمعیت در دهه 1970 است و مردم بیش از گذشته در نواحی جنگلی سکونت می کنند که هم باعث آتش سوزی های بیشتر می شود و هم جان افراد بیشتری را تهدید می کند.