وزارت امور خارجه چین گفت:چین هرگز تهدیدی را متوجه این اتحادیه نکرده اما این قاره این حق را دارد در مورد مسائل خاص خودش تصمیم بگیرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه اوایل ماه جاری میلادی خواهان تشکیل یک ارتش برای اتحادیه اروپا که مستقل از ارتش آمریکا باشد شده و تاکید کرد که فرانسه اخیرا با تلاش‌های متعددی از سوی نیروهای خارجی به منظور مداخله در امور داخلی خود و همچنین اخلال در امنیت سایبری‌اش روبرو شده است.

او به طور خاص به تهدیدها علیه اروپا از جانب چین، روسیه و آمریکا اشاره کرد.

هوا چونایینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: من می‌خواهم به این مساله اشاره کنم که کشورهای اروپایی کشورهایی مستقل و برخوردار از حاکمیت بوده و این حق را دارند که خودشان انتخاب‌هایشان را تعیین کنند و چین نیز هرگز تهدیدی را متوجه اروپا نساخته است.

او تصریح کرد که پاریس اخیرا میزبان مراسم‌های مربوط به صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول بود که مشارکت چشمگیری از سوی کارگران چینی مقیم فرانسه برای برگزاری آن صورت گرفت.

وی اضافه کرد: همه رهبران اروپایی که اخیرا به چین سفر کرده حمایتشان را از توسعه صلح‌آمیز چین ابراز داشته و برای پیشرفت بیشتر در تقویت همکاری با چین اظهار امیدواری کرده‌اند.