به دنبال کاهش تدریجی رشد اقتصاد جهانی و افزایش تولید فراتر از انتظار نفت از سوی تعدادی از تولیدکنندگان، در سال 2019 با اشباع بازار نفت مواجه خواهیم شد

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، به دنبال افزایش نگرانی ها از احتمال اشباع بازار نفت در سال آینده میلادی و کاهش تقاضای جهانی، بهای طلای سیاه امروز چهارشنبه با کاهش همراه بود.

بر این اساس، بهای نفت وست تگزاس اینترمیدیت نفت شاخص آمریکا پس از آنکه در معاملات روز گذشته به پایین ترین سطح در یک سال اخیر رسید، امروز چهارشنبه هم با 0.55 درصد کاهش، به 55 دلار و 38 سنت در هر بشکه رسید.

بهای نفت خام برنت شاخص بین المللی با 0.2 درصد کاهش، 65 دلار و 33 سنت در هر بشکه معامله شد. بهای نفت خام برنت اوایل ماه اکتبر به بالاترین سطح در 4 سال اخیر رسیده بود و 86 دلار و 74 سنت در هر بشکه معامله شد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک روز گذشته هشدار داد: به دنبال کاهش تدریجی رشد اقتصاد جهانی و افزایش تولید فراتر از انتظار نفت از سوی تعدادی از تولیدکنندگان، در سال 2019 با اشباع بازار نفت مواجه خواهیم شد.

به دنبال کاهش ارزش دلار آمریکا، بهای طلا هم امروز روندی صعودی را طی کرد. بهای هر اونس طلا با 0.2 درصد افزایش به 1203.88 دلار رسید. ارزش دلار آمریکا در مقابل سبد دیگر ارزهای جهانی با 0.2 درصد کاهش همراه بود.