در حمله ائتلاف آمریکا به هجین دست کم ۲۶ غیرنظامی کشته شدند که بیشتر کودک و زن بودند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت شبکه خبری المنار، منابع مطلع در دیرالزور سوریه اعلام کردند که جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی باصطلاح ضد داعش به رهبری آمریکا بار دیگر مناطق مسکونی شهرک هجین واقع در شرق دیرالزور را هدف حملات خود قرار دادند.

این منابع افزودند: دو کودک و دو زن در اثر این حملات جان باخته و چند تن دیگر مجروح شدند.

این منابع گفتند: ائتلاف بین‌المللی به بهانه هدف قرار دادن عناصر تروریستی داعش و به عمد منازل شهروندان در هجین را هدف قرار می‌دهد و این تجاوز مداوم ائتلاف باعث آوارگی و مهاجرت صدها غیرنظامی شده که در اثر تخریب خانه‌هایشان بی سرپناه شده‌اند.

این حمله ائتلاف آمریکا به هجین حدود ۴۸ ساعت پس از حمله پیشین جنگنده‌های این ائتلاف به منازل مسکونی هجین صورت گرفت که در اثر ان دست کم ۲۶ غیرنظامی کشته شدند که بیشتر کودک و زن بودند.

از سوی دیگر، هیثم ابوسعید، کمیسر کمیته بین‌ المللی حقوق بشر در خاورمیانه در سخنانی حملات ائتلاف بین‌المللی در دیرالزور به ویژه هجین را محکوم کرد.

ابوسعید گفت: در حمله پیشین آمریکا به هجین استفاده از فسفر سفید گزارش شده که از نظر قانون بین‌المللی استفاده از آن ممنوع است، به همین جهت آمریکا بار دیگر و پس از عملیات موصل و رقه که در آن زمان به جان باختن بیش از ۵۰۰ شخص که بیشتر کودک و زن بودند، معاهدات بین‌المللی را نقض کرده است.

وی افزود: آمریکا از عنوان مقابله با تروریسم و جنگ با داعش سوء استفاده کرده تا ارتش سوریه را هدف قرار دهد و آن را از پیشروی به سمت مواضع گروه‌های تکفیری برای پاکسازی این مناطق باز دارد، به همین دلیل آمریکا چه این کار را عمدا انجام داده باشد و چه سهوا، شریک اصلی این گروه‌ها به شمار می‌رود.