سفیر انگلیس در آمریکا در گفت گو با شبکه سی بی اس اعلام کرد: وضع مجدد تحریمهای آمریکا علیه ایران ناامید شدیم

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه سی بی اس نیوز، کیم دارک سفیر انگلیس در آمریکا این هفته در گفتگویی اختصاصی با این شبکه خبری گفت که لندن از وضع مجدد تحریم های آمریکا علیه ایران مأیوس شد.

وی در ادامه گفت که انگلیس توافق هسته ای با ایران را در دوره ریاست جمهوری اوباما امضا کرد چون باور داشت که این توافق به نفع امنیت انگلیس است و قصد دارد تا زمانی که ایرانیان به این توافق پایبند بوده و از آن تبعیت می کنند، در این توافق بماند.

دارک همچنین گفت: ما از اینکه دولت آمریکا از این توافق خارج شد و از اینکه تحریم ها را مجدداً برقرار کرد، ناامید شدیم.

دارک در ادامه ادعا کرد که انگلیس و اتحادیه اروپا با آمریکا در مورد تهدید ایران (!) در حوزه های مشخصی همچون توسعه موشک های بالستیک و حمایت تهران از سازمانهای تروریستی در کشورهای یمن و لبنان موافق هستند.

سفیر انگلیس همچنین گفت که به رغم خروج آمریکا و وضع مجدد تحریم ها، وی امیدوار است که ایران به تعهدات خود پایبند بماند. وی در ادامه خاطرنشان کرد که چنانچه ایران تصمیم بگیرد از این توافق خارج شود، ما متأسف خواهیم شد.

گفتنی است که توافق هسته ای ایران برجام که در سال ۲۰۱۵ به امضای مقامات تهران و کشورهای آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، چین، روسیه و اتحادیه اروپا رسید؛ تحریمها علیه تهران را در اِزای توقف برنامه هسته ای ایران لغو کرد.