موج

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل خواهان توقف جنگ در یمن شد.

به گزارش خبرگزاری موج، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل درباره دعوت آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل برای توقف جنگ در یمن گفت: دعوت گوترش خبر جدیدی نیست چراکه ما هفته گذشته این موضوع را در جلسه شورای امنیت بررسی کردیم و مارک لوکوک، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه ما را در جریان اوضاع بسیار خطرناک این کشور گذاشت. ما به راهکار سیاسی ایمان داریم و این تنها چیزی است که می‌تواند صلح را به یمن بازگرداند.

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وی بر حمایت روسیه از تلاش‌های مارتین گریفیتس، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن تأکید کرد و گفت: گریفیتس برای طرح صلحی تلاش می‌کند که تمامی طرف‌ها را گردهم آورد و در نهایت به این نزاع بی‌فایده پایان دهد.

نبنزیا درباره امکان صدور قطعنامه‌ای از سوی شورای امنیت در این باره گفت: هنوز به این توافق نرسیده‌ایم اما ما ابتدا می‌خواهیم ابزارهای جدیدی که گریفیتس از آن استفاده می‌کند را ببینیم. شاید صحبت درباره سند جدیدی از سوی شورای امنیت برای حمایت از روند صلح باشد.

وی درباره سوریه گفت: نظام سوریه آماده همکاری با فرستاده جدید سازمان ملل است. ما قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت را داریم و این پایه و اساس حل و فصل سیاسی است.

نبنزیا درباره امکان موفقیت استفان دی‌میستورا، درباره تشکیل کمیته قانون اساسی قبل از پایان دوره وی در اواخر نوامبر گفت: اگر همه با لیست سوم مربوط به کمیته قانون اساسی توافق کنند این مساله می‌تواند قبل از پایان نوامبر اتفاق بیفتد. البته این، مساله محالی نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها