احتمال دارد درانتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا، ۶ عضو کابینه دونالد ترامپ، از سمت خود کناره‌گیری کرده یا برکنار شوند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از نشریه پالیتیکو، این نشریه به نقل از منابع آگاه اعلام کرد احتمال دارد پس از انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا، ۶ عضو کابینه دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور از سمت خود کناره‌گیری کرده یا برکنار شوند.

پالیتیکو اعلام کرد نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل که ماه گذشته رسما اعلام کرد در پایان سال جاری میلادی از سمتش کنار می‌رود و جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا هم که از مدت‌ها قبل احتمال جدا شدنش از دولت ترامپ مطرح است، از افرادی هستند که پنتاگون را ترک می‌کنند.ترامپ با اینکه پیش از این جیمز متیس را دموکرات توصیف کرده بود اما گفت مشکلی با کار کردن با او ندارد.

جف سشنز، دادستان کل آمریکا که بار‌ها مورد انتقاد صریح ترامپ قرار گرفته، رایان زینک وزیر کشور، ویلبر راس وزیر بازرگانی و کریستن نیلسن وزیر امنیت داخلی دیگر افرادی هستند که گفته می‌شود در آستانه جدایی از دولت آمریکا هستند.

به نوشته پالیتیکو، متحدان ترامپ می‌گویند او برای انتخاب جایگزین‌های این افراد، به انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ فکر خواهد کرد و تلاش می‌کند افرادی را به کار بگیرد که شانس او برای پیروزی مجدد در انتخابات را افزایش دهند.