یگان موشکی ارتش یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از ارتقای موشک بالستیکی "بدر P-1" و تبدیل آن به یک موشک هوشمند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از شبکه المسیره، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از ارتقای موشک بالستیکی "بدر 1" و تبدیل آن به یک موشک هوشمند خبر داد. موشک جدید "بدر P-1" نام دارد.

یگان موشکی ارتش یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که "بدر P-1"  یک موشک کوتاه‌برد و از نسل موشک‌های هوشمند است و چندین بار آزمایش شده است که آخرین آن در حمله به پادگان متجاوزان در ساحل غربی بود.یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از ارتقای موشک بالستیکی "بدر 1 و تبدیل آن به یک موشک هوشمند خبر داد. موشک جدید "بدر P-1" نام دارد.

در این بیانیه آمده است: یمن اکنون در سال 2018 توانایی‌های موشکی زیادی دارد و به زودی سامانه‌های دیگری را نیز اعلام خواهیم کرد. اگر حمایت مردمی نبود یگان موشکی به این دستاوردها نمی‌رسید. همانطور که رهبران کمیته انقلاب وعده داده بودند، سال چهارم سال سامانه‌های موشکی خواهد بود. آنچه که ما امروز درباره آن صحبت می‌کنیم اجرای این وعده‌هاست.

در این بیانیه تأکید شده است: هدف قرار گرفتن غیرنظامیان و رهبران ما توسط ائتلاف متجاوز عربی، انگیزه مهمی برای ساخت موشک‌ های بالستیک است.