رئیس‌ جمهور روسیه گفت: باید جلسات مشاوره‌ و گفت‌ و گو تمام و کمالی را در کنار دیگر شرکا از جمله ایران که ملتی حامی جریان صلح است، با دولت سوریه داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهور روسیه در نشستی چهارجانبه با ارائه‌ پیشنهاد فراخواندن تهران برای ملحق شدن به این نشست‌ها در مورد سوریه گفت: افزودن هم‌ فکران دیگر به قالب این نشست‌ها از نظر او مناسب به نظر می‌رسد.

وی در این باره گفت: من معتقدم افزایش تعداد  شرکت‌کنندگان در این نشست صلح‌آمیز، سودمند است. ما باید جلسات مشاوره‌ و گفت‌گو تمام و کمالی را در کنار دیگر شرکا از جمله ایران که ملتی حامی جریان صلح است، با دولت سوریه داشته باشیم.

این نشست چهارجانبه در 27 اکتبر پیرامون اوضاع سوریه با حضور ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در کاخ تاریخی "وحید الدین" مشرف بر تنگه بسفر برگزار شد و مذاکرات چهارجانبه سه ساعت طول کشید .

رهبران روسیه، آلمان، فرانسه و ترکیه در بیانیه مشترکی در پایان نشست استانبول درباره سوریه بر حمایت از حاکمیت و وحدت این کشور و آمادگی برای مشارکت در برقراری صلح و ثبات در سوریه تاکید کردند.