شاهزاده سعودی مخالف عربستان گفت:ریاض ۱۰ روز پیش از قتل جمال خاشقجی برای ربایش وی برنامه ریزی کرده بود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از العالم، «خالد بن فرحان آل سعود» شاهزاده سعودی مخالف خاندان حاکم آل سعود در گفتگوی خود با شبکه المیادین از سیاست های محمد بن سلمان انتقاد کرد و گفت:گستاخی و سبک سری عنوانی است که زیبنده حکومت داری محمد بن سلمان ولیعهد عربستان است، البته من بر این باورم که آینده سیاسی وی پایان یافته و ممکن است علیه پدرش کودتا کند.

پرده برداری از اقدام به ترور یک شاهزاده مخالف سعودی

وی با بیان این که بن سلمان به خاطر قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد رژیم آل سعود باید مجازات شود، از تلاش برای ترور خود پرده برداشت و افزود: به من به خاطر مواضع سیاسی ام، سم خوراندند، به همین دلیل مجبور شدم برای برطرف شدن اثرات آن، سه سال وقت صرف کنم.

این شاهزاده سعودی اعلام کرد: هیات بیعت یک شورای صوری و تشریفاتی است.

وی با بیان اینکه ریاض ۱۰ روز پیش از قتل جمال خاشقجی برای ربایش وی برنامه ریزی کرده بود، گفت: ماموران امنیتی سعودی با وعده کمک مالی چند میلیون دلاری از من خواستند، با سفر به مصر با مسئولین کنسولگری عربستان در قاهره دیدار کنم.

قتل جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول

وی افزود: آنها به من گفتند ما از مشکلات مالی شما با خبر هستیم و قصد داریم کمک مالی به شما اعطا کنیم.

به گزارش موج شاهزاده بن فرحان نیز مانند خاشقجی پس از به قدرت رسیدن بن سلمان به عنوان ولیعهد، از کشور گریخت و به آلمان رفت.

اظهارات این شاهزاده مخالف سعودی پس از آن منتشر می شود که روزنامه لوفیگارو فرانسه به نقل از یک منبع دیپلماتیک آگاه نوشت: ممکن است خالد بن سلمان سفیر کنونی عربستان در واشنگتن برای جانشینی برادرش محمد انتخاب شود.

دولت سعودی سرانجام پس از ۱۸ روز سکوت و تکذیب، در نهایت زیر فشارهای جامعه جهانی اعتراف کرد که این روزنامه نگار در کنسولگری عربستان به قتل رسیده است.